bi

Předposlední informace k Bassinfection

V pátek 12.4. 2013 se v industriálních halách brněnské Zbrojovky uskuteční jedna z největších a nejznámějších domácích indoor (nejen) DNB akcí – BASSINFECTION. Zde je stručný výčet všech novinek, na co se v tento velký pátek můžete těšit.

 

 

NOVINKY

Poprvé v 13leté historii BASSINFECTION párty dojde k představení konceptu dvou velkých drum and bassových stagí. To konkrétně znamená, že v největší přízemní hale (pro cca 2000 osob) budete moci opět slyšet tvrdé a energické směry dnb, zejména techstep, hardstep a neurofunk, přibude ale druhá drum and bass stage, která bude věnována dalším subžánrům současného dnb, konkrétně liquid, deep a atmosférický dnb a jungle.

V prvním patře se pak budou nacházet ještě další 4 originální hudební stage, které se protentokrát tématicky zaměří na: electroswing & balkan, hip hop & dubstep, reggae & cuban beats (a kvalitní rum;) a chillout.

Takže! Co vás konkrétně čeká a nemine?

DRUM AND BASS (main stage) – techstep, hardstep, neurofunk

Na hlavní drum and bass stagi se jako hlavní host představí jedno z nejzvučnějších a nejdéle se pohybujících jmen na drum and bassové scéně, DJ a producent s jedním z nejoriginálnějších zvuků a s postupy, legenda, Marc Caro alias TECHNICAL ITCH. Mark se suverénně řadí na pomyslný vrchol nejrespektovanějších a nejosobitějších „dark side“ dnb producentů na světě a to již více jak 20 let. Jeho tracky jsou maximálně ceněny zejména pro unikátní heavyweight „amenový“ styl a precizní osobitý sound. Vystoupení TECH ITCHE bude bezpochyby svátek pro opravdové drum and bassové fajnšmekry, což dokládají Markova slova z nedávného rozhovoru pro BASSINFECTION:

„Nejraději hraju novinky a exkluzivní věci. Nikde mě neuslyšíte hrát crossbreed, nebo laciné mainstreamové songy! Podle mě je to odpad. Naložím vám čistě bicí, temnou atmosféru, pořádnou sub basu – pořádný a ostrý drum and bass!“

Premiéru budou mít na Bassinfection holandští řezníci, THRASHER, LIMEWAX & BONG-RA, reprezentanti „démonického“ dnb projektu THE HARD WAY a vedoucí postavy labelu PRSPCT, kteří žánrově přebírají štafetu po italských Hallucinatorech. THW představí třaskavou, energickou a bestiální fúzi drum and bassu, hardcoru, grindcoru, techna a metalových podkladů, která zaručeně nikoho nenechá v klidu. Kdo zná jedinečnou produkci zmíněných producentů, ví, že se může těšit na zážitek útočící na všechny smysly, který se nemusí hodně dlouho opakovat!

Třetím headlinerem hlavní dnb stage bude aktuální top producent „future neurofunku“ pocházející z Bosny a Hercegoviny – BILLAIN. Tento dj a producent se pomalu, ale jistě blíží k pomyslnému vrcholu preciznosti a čistoty zvuku a to (nejen) v rámci neurofunku či neurodubstepu. Tento fakt souvisí s jeho (paralelní) profesionální kariérou tvorby hudby a zvukových efektů pro domácí a mezinárodní filmové produkce. Se svým dnb pojetím momentálně BILAIN ve světě slaví obrovský úspěch, což dokládá např. jeho výhra v prestižní soutěži UK časopisu Kmag o producentský objev roku 2012.

„Minimal neuro funk“, takto označil svůj styl další neméně zajímavý host na main drum and bass stagi – ZERO METHOD. Na scéně se velmi úspěšně pohybuje už 8 let a za tu dobu nasbíral spoustu zářezů na svém promotérském kontě. Má za sebou kolaborace nejen s maďarskými kolegy jako např. Mindscape, Chris Su, SKC, Jade apod., ale i s dalšími zvučnými jmény – Optiv, Cause 4 Concern…

Nadupaný line-up hlavní stage dále doplní nadějný rakouský producent Isee a čeští ostrostřelci Va.czech, reprezentující Bassinfection crew a Casper s brněnského Redrumu.

DRUM AND BASS (second stage) – liquid & deep dnb a jungle

Hlavním lákadlem druhé dnb stage bude britský projekt TECHNIMATIC, tzn. produkce v současné době, absolutních mistrů subžánru liquid drum and bass – Petera Rogerse (Technicolour) a Andyho Powella (Komatic), kteří svým spojením pod hlavičkou projektu TECHNIMATIC nastavují laťku liquid a atmosférického dnb na novou, nejvyšší úroveň. Připravte se na taneční, energický a emocemi nabitý drum and bass, který mnohé z Vás vyladí ve smyslu Learyho „turn on, tune in, drop out“;)

Do temnějších, ale neméně zajímavých hlubin vás zavede producentské „deepové“ duo KEOSZ & TRILO známé pro svůj inovativní a technický přístup k zlámaným beatům. Na jejich kontě se objevují tracky vydané na značkách Future Funk, Rotation Deep, Darktide Rec. a úspěšně se dostávají i na prestižní labely jako je Syndrom Audio či Fokuz L.T.D.

Zvučná jména second drum and bass stage doplní precizní DJs SOLDIK, MUSHKA & SPOOL, NTKZ & ELPECHO a MAD MEMBA.

HIP HOP & DUBSTEP STAGE

V prvním patře industriálního prostoru Zbrojovky na Vás bude čekat parket se zaměřením na hip hop a dubstep. Po říjnovém vystoupení legendárních raperů Life MC a Si Phili (z Phi life cypher) se v Brně tentokrát objeví nová generace UK hip hopu, která je stále více slyšet. Hlavní vystupující této stage – londýnský MC BIG CAKES – je členem brixtonské THE PEOPLE´S ARMY, patřící mezi velké talenty současné britské nezávislé hip hopové scény a to nejen díky zmíněnému raperovi, ale také díky lidem jako Logic, Cyclonious a spolupráci s Global faction nebo Lowkeym, jejichž společným základem je inteligentní a úderný hip hop s poselstvím, které reflektuje ožehavá politická a sociální témata dnešní společnosti.

MCho BIG CAKESe vystřídá KATO z PRAGO UNION, který do Brna přijede v nové roli a sice DJské. Představí vám tak oblíbené tracky (nejen) z jeho vlastní produkce v rámci exkluzivního hip hop setu.

Další djs/producenti hip hop & dubstep stage: JAZZCAUSE (dubstep.sk), INNERSCOPE (dubstep), MIRROR (hip hop)

ELECTROSWING & BALKAN STAGE

Po kombinaci živé cimbálové muziky a balkánské hudby (Bassinfection 2012) dojde v rámci dubnové Bassinfection k nové fúzi balkánu, electroswingu a obecně world music. Headlinerem bude slovenský MALALATA soundsystem, kombinující zdánlivě nekombinovatelnou hudbu balkánu, electroswingu, mexické cumbie, karibského reggae a tradiční cikánské hudby, projekt, který za dobu svého více než 5letého působení zvládl odehrát koncerty na festivalech typu Pohoda po boku kapel jako Parov Stelar, Watcha Clan, Parno Graszt atd. Line up doplní také LENIN KREVIC zaměřující se na balkán a jeho novodobé hudební variace a FISHEAD s electroswingovým setem.

Chcete-li další informace o uvedených projektech a zbývajících 2 stagích (REGGAE & CUBAN BEATS, CHILLOUT) vyhledejte je na Bassinfection facebooku, případně na soundcloudu.

Více info najdeš na Facebook Eventu: www.facebook.com/events/403755243028527/

GET INFECTED!

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*