bse 2

Black Sun Empire: jak dobýt hudební žánr

Pro spočítání dnb producentů, kteří mají natolik oddanou fanbázi jako Black Sun Empire, by stačily prsty na jedné ruce. Pojďme se podívat na to, jak bohatou kariérou se můžou pochlubit.

 

 

René Verdult a bratři Micha a Milan Hoyboerovi se v roce 1993 dali dohromady, aby produkovali elektronickou muziku. Svou doménu našli zhruba v polovině 90. let, kdy se do povědomí raverů začal prodírat energický žánr jménem drumandbass. Největší vliv na Blacksuny v jejich hudebně formativním období měla tehdejší londýnská scéna a labely jako No U Turn, Grooveriderův Prototype Recordings nebo legendární Virus Eda Rushe a Opticala. A když pak na přelomu tisíciletí internetová revoluce otevřela dveře i nebritským drumandbassovým producentům, Blacksuni už dávno měli vypilovaný svůj unikátní zvuk a dobývání drumandbassového světa Říší černého slunce mohlo začít.

bse 1

Od té doby tahle nizozemská trojka vydala 7 LP a nespočet singlů a EP, mezi které patří drumandbassové hymny jako The Sun, Arrakis, Feed the Machine, Dawn of a Dark Day nebo B’Negative. Prostřednictvím svého labelu Blackout pomohli mnoha předním drumandbassovým jménům. Od roku 2010 na něm totiž vydávají jména jako Noisia, The Upbeats, Phace, Misanthrop, Mefjus, State of Mind, Neonlight a z českých třeba Rido a QO.

Všem je asi jasné, jaká je mezi promotéry po Blacksunech poptávka. Díky svému túrování po Evropě, Severní Americe a Austrálii se můžou těšit z legií fanoušků po celém světě. Kdo někdy navštívil megaakci jako Glastonbury, EDC Las Vegas, Lowlands nebo Let it Roll moc dobře ví, jaký tlak jsou Blacksuni schopní vyvinout na taneční parket.

bse 2

Ve světě drumadnbassu patří Blacksuni mezi špičku a se špičkou taky spolupracují. Kdo by neznal jejich kolaby s Noisií, Audiem, State of Mind a jinými. Ale nejen drumandbassem živ může být hudebník tohoto formátu. Hiphopová jména jako Foreign Beggars, Virus Syndicate a Dope D.O.D. jsou známa v řadách drumandbassových fans z velké části díky Blacksunům. Méně známý už je třeba novozélandský zpěvák Thomas Oliver či belgický skladatel Inne Eysermans. Přitom tyto kolaborace patří k tomu nejlepšímu, protože právě z kontrastu mezi jemnými kompozicemi těchto hudebníků a temným, tvrdým stylem Black Sun Empire vzniká absolutní hudební extáze. Posuďte sami z tracků Stranger a Killing the Light.

Jakožto vládce impéria vybudovaného z poza gramofonů a z hudebního studia Blacksuny není radno podceňovat! Každý producent chce vydávat na jejich labelu, každý DJ chce hrát po jejich boku a každý dnb fan chce slyšet jejich set. A my si můžeme být jisti, že expanze impéria zdaleka nekončí a nezbývá nám, než se podvolit a přísahat loajalitu temnotě.

black sun empire

 

Alba:

Driving Insane 2004
Cruel & Unusual 2005
Endangered Species 2007
Lights and Wires 2010
From the Shadows 2012
The Wrong Room 2017
The Wrong Room Remixed 2018

 


Stepslet w/ Black Sun Empire

Main Stage:
Black Sun Empire (Blackout, NL)
X.Morph, Zaion, PornZ, Lisz, Neosound, Sinner, Birg, VoidSec, iGOR

Second Liquidfunk Stage:
Vje + MC Vaant, Checkmate, CrashMan & Adam Saxopervert, Mushka, Lazzna

Kdy / When: 27.4.2018
Kde / Where: Brno, Favál
Vstup / Entry: 290/340/390
Předprodej: http://bit.ly/StepsletBSE
Start: 21:00
Konec / End : 07:30
Facebook Event

 

SS-BSE

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*