PANZER – BAD ASS BEATZ 2

Protože je oficiálně podle kalendáře léto, podíváme se tentokráte na zoubek letním flákotám, hitovkám, peckám a jiným basotřasům. Nakoukneme do stáje Fourward, kteří jsou v poslední době nebývale plodní, ochutnáme co nového nám navařil ve své zvukové laboratoři Optiv a necháme se unášet na sonických vlnách posledního výtvoru C4C.

 

1) Fourward – Amigo
Rakouští Fourward jsou pro mě velice příjemným překvapením talentovaných drumandbassových producentů u našich jižnějších sousedů. Nejprve se mi do povědomí dostali Camo&Krooked se svým moderním pojetím diskotékových hitovek a už se na nás řítí další mladí producenti se svou náloží hustých tracků. Nutno dodat, že zatím u mě překonává veškerá očekáváni. Track Amigo, který si můžete poslechnout níže, je důkazem toho, že pánové opravdu dobrý drumandbass dělat umí. Amigo je letní hitovka jaxe patří a to se vším všudy. Krásný bezstarostný pohodový motiv je doplněn kontrasně ostrým synťákovým motivem a dohromady to vytváří kotel gradující energie eskalující až k masivnímu dropu. Dynamická jízda na hutně pumpující base nenudí ani vteřinu a nabízí lehké změny a střídání motivu, které však nikterak nenarušují celkový požitek. Tento track plný stříkajcí energie Vás rozhýbe, i když ho uslyšíte na každém letním open-airu, který navštívíte. Doporučuje devět z deseti Panzerů.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=e4oYcTfoouE[/pro-player]

 

2) Optiv – Stereotype
Ed Holmes aka Optiv je rovněž relativně z nedaleka. Sedíc pod zasněženými vrcholky Švýcarských Alp na násch chrlí sonické výplody jeho studia už nějaký ten pátek. A nutno dodat, že úspěšně. Jeho nejnovější výtvor mě nadchnul, jak už dlouho nic. Tato ukázková techstepová neurojízda je názorným příkladem toho, jak se dají dělat tracky ze staré školy v novém, zvukově moderním kabátku. Už od prvních beatů Vám bude probíhat mráz po zádech, jak na Vás začne působit depresivní neuro atmosféra připomínající náladově dobu, kdy stroje dávno ovládly zemi a o weekendech chodí místo na golf krájet lidi laserem. Ovšem co následně předvede ten ukrutný synťák, který Vás bude provázet od nájezdu přes drop a dále, to se slovy dá popsat je ztěží. Prostě nádhera, nekompromisní řezavý zvuk doplněný výraznou basovou linkou nutící všechny přítomné danceflooristy k pohybu a dojímající každého správného neurofanatika k slzám štěstí. Je zbytečné plýtvat slovy nad propracovanými detaily, to je v tomto případě samozřejmostí. Toto se Optivovi opravdu povedlo, má u mě jisté místo v bagu na mnoho mnoho parties dopředu.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=1fXl3ZzuRKs[/pro-player]

 

3) Cause 4 Concern – Nothing lasts forever
Pojďme se ale vrátit do letní atmosféry: jemně se pohoupáváte v houpací síti na pláži s drinkem v ruce, paprsky slunce vás šimrají na opálené tváři, vlahý větřík si pohrává s Vašimi vlasy a na Vaší mysli či na obloze neleží jediná chmura. Do toho se teplým vzduchem nese jediný, bezstarostný leč varující vokál: Nothing lasts forever. Tak nějak by se dala popsat atmosféra této krásné záležitosti, kterou nám připravili veteráni drumandbassové scény Cause4Concern. Prostě letní pohodička jak má být. Nenásilné ale funkční motivy, track není zbytečně přeplácaný a působí skutečně lehkým dojmem. Půjde dobře míchat s věcmi které snesou pozitivní motiv, a do kterých bude pasovat onen vokál. Pokud hledáte track na uvolnění atmosféry, dost možná jste našli. Big up C4C, jak by řekl Tweety.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=CaS6F0y-nf4[/pro-player]

 

4) Fourward – Nova
A zase ti Fourward. Tentokrát nemůžu jinak než smeknout před těmito pány, neboť tento track mě opravdu dostal. Nad krásou, genialitou a přitom jednoduchostí hlavního motivu by se rozplakal i kámen. Už dlouho jsem neslyšel klavír ve fungujícím drumandbassovém tracku, a navíc takovém, který se směle může měřit se současnou zvukovou špičkou. Tady ten klavírový motiv padne jak prdel na hrnec, podpořen pořádnou basou pumpující pozitivní energií a dalšími zvuky vytváří kompaktní celek, který Vás prostě dostane. Jde jednoznačně o materiál na parties, a to o materiál fungující a danceflooristy nabuzující, osobně odzkoušeno. Nezbývá než Fourwardům popřát aby se jim i nadále dařilo nacházet podobně chytlavé motivy a uplatňovat je v dalších ukázkových drumandbassových symbiózách.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=PR3DQEkikKk[/pro-player]

 

Autor: PANZER

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*