PANZER – BAD ASS BEATZ 3

Zdar všeci, máme tady září a s ním i nové Bad Ass Beatz. Dnes v menu máme Zardonica, producenta až z Venezuely(!), který se vyznačuje produkcí tvrdšího ražení, dále se podíváme co je nového u Bad Taste Recordings, poslechneme balkánského ukrutníka Cooha a tour po všech koutech světa za dnb zákusky zakončíme s Kantyze ve Francii.

 

1) AK1200 – Junior’s Tune (Zardonic Remix)
Kdyby se mě někdo zeptal jak si představuju drumandbass v jiží Americe, asi by se mi vybavily brazilské festivaly, polonahé tanečnice, samba atp., prostě nějaká pohodička. Zardonic však ukazuje takovým naivním představám důrazně prostředník a válcuje naše slechy intenzivní palbou zlámaných beatů. Track Junior’s Tune vyšel původně roku 2002 a ve své době byl poměrně populární pro svůj povedený chytlavý vokál. Zardonic však dokázal tento track pozvednout na další level. Vokál je tady pořád, ale Zardonic ho posadil na rozjetý vlak tvrdých beatů a výborného synťákového motivu, přičemž dohromady se to dá popsat jako ukrutný nářez, posuďte sami níže. Můžeme jen doufat že nám Zardonic vyprodukuje ještě pár takových kousků než nám ho Hugo znárodní.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=ah_DJMVcSK0&feature=related[/pro-player]

 

Royalston – All My Life
Bad Taste Recordings je jedním z labelů, který se zaměřuje na nové dosud neprofláknuté producenty a to je dobře. Tentokrát padla jejich volba na nového producenta z Australského Sydney jménem Royalston. Původně jsem si říkal že ten track bude spíše poslechovka, ale praktická demonstrace na danceflooru měla za následek až něočekávaně pozitivní reakci publika. Chytlavý vokál se táhne celým trackem a vystupuje do popředí, přičemž se neztratí ani v mixu – naopak výborně boostuje většinu tracků do kterých je míchán. Příjemným překvapením u tak čerstvého producenta je i kvalita zvuku, která se drží vysokého standardu Bad Taste a rozhodně nezklame, nečekejme ale orgie typu Noisia. Celkově vzato moc pěkná party záležitost,snad to Royalstonovi vydrží i do budoucna.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=No1L41HXotc[/pro-player]

 

3) Cooh – Express
Cooh aka Balkansky je balkánský producent vlastním jménem Ivan Schopov, který je na drumandbassové scéně už poměrně veterán. Nejde rozhodně o žádné ořezávátko, pravidelně je headlinerem mnoha parties po celém světě,zejména těch s tematikou alá Therapy Sessions. Tento kus z jeho produkčního portfolia je řekl bych typický pro jeho produkci – temné a hodně tvrdé ladění s místy až rovnými tekkno pasážemi jdou výborně do sebe a tvoří výborný nástroj v rukou schopného DJe, se kterým lze a je s nimi možno vykouzlit spoustu zajímavých kombinací. Nejsou zde nijak extrémně výrazné motivy, o to více to prospívá celkové univerzálnosti tracku, který je tak možné míchat téměř do čehokoliv. Osobně jde o jeden z nejvíce povedených tracků tohoto producenta za poslední dobu, tvrdý ale ne zbytečně extrémní, dokáže spolehlivě rozjet párty, na které by se snad chtělo danceflooristům usnout.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=1m23k5AGtLU[/pro-player]

 

4) Kantyze – Memories of Tomorrow
Francie je jistě úžasná země, nicméně pokud jde o drumandbassovou produkci, nejde zrovna o velmoc. O to více potěší existence takových talentů, jako jsou právě Kantyze. Vydávají relativně pravidelně od roku 2005 na různých labelech včetně Shadybrain, Freak či Trust in Music nebo právě Melting Pot Recordings, který hostí tento release. Memories of Tomorrow je povedený neurofunkový track s krásně depresivním ambientem, který vytváří atmosféru temné blízké budoucnosti. Motivy se sestávají s různých smyček a krásně vykroucených synťáků, kde sice žádný zásadně nevyčnívá, ale vše do sebe krásně zapadá. Tato velice dobře šlapající jízda se dá krásně míchat do spousty dašlích tracků díky absenci výrazných motivů, takže jde o celkem kompatibilní kousek který v bagu leckdo ocení. Držíme tedy těmto milovníkům žabích a šnečích specialit palce aby nás více zásobovali podobnými neuro lahůdkami.

[pro-player type=”MP3″]http://www.youtube.com/watch?v=_b2eo84Y5JY[/pro-player]

 

Autor: PANZER

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

2 Comments