bp_06_96

Rozhovor s Guigem k červnovému Bassproofu

Jak je pomalu zvykem vyzpovídáme si jednoho z účastníků, který nám zahraje na červnovém Bassproofu. Tentokrát volba padla na dje, promotéra a livkaře Mr. Guiga.
 
 
 
 
Ahoj, chtěl bych začít klasickým způsobem, mohl by ses, prosím představit naším čtenářům a říct odkud jsi?

 

Ahoj, říkám si Guigoo, jsem producent Hardteku, taky člen Narkotek Sound System a EDM / Frenchcore kapely Fant4stik. S Hardtekem jsem začal v Narkotek v roce 1998, když jsme organizovali free parties v Paříži. V té době jsem poprvé potkal právě Floxyteka, Mat Weasela a Billxa a rozhodli jsme se založit Fant4stik.

 

Jak jsi začal s hudbou a kde jsou tvoje hudební kořeny?

 

Když mi bylo 6, začal jsem hrát na klavír, miluju tenhle nástroj. Když mi bylo 16, začal jsem s hip hop DJingem a produkci Reaggae / Ragga pro skupiny, ve kterých jsem tenkrát hrál.

 

guigoo3

Vydal jsi už několik vinylů a digitálních releasů. Jsou pro tebe práce ve studiu a djing víc než hobby, nebo je považuješ za svoje povolání?

 

Hudba a DJing jsou mou vášní. Občas, když nemám inspiraci, považuji to za spíše práci, ale většinou jsem moc šťastný a nadšený, když můžu být ve studiu a taky pak s kapelou na pódiu.

 

Pověz mi o svém nejnovějším releasu a taky něco o dalších releasech, které chystáš.

 

Pracuji teď na několika různých projektech, aktuálně mám rozdělaných 5-6 Raggatek tracků, ale i pár nových Hardtek a Frenchcore tracků. Připravuji jeden Hardtek track s Floxytekem, bude to taková melodická skladba s klavírem. Momentálně ale trávím hodně času s kluky s Fant4stik, protože pracujeme na nových skladbách, ale taky na vylepšení našeho živáku.

 

Hudba poslední dobou (zejména díky novým technologiím) prošla obrovskou renovaci. S trochou nadsázky, je možné říct, že každý produkuje u sebe doma. A jaký je tvůj obecný názor na celý technologicky bum v oblasti djingu a produkce?

 

Myslím, že je to super, že dneska může každý produkovat hudbu doma za použití jednoho počítače. Nepotřebujeme už žádné mašinky a to se mi líbí. I když mám rád pořádný zvuk z mašin, jsem rád za bezdrátovost. Podle mě je dneska snadnější produkovat hudbu, než dřív, a to hlavně díky tutorialům, kterých je plný Youtube, ale taky protože softwary a vše kolem toho je stále výkonnější. Pamatuji si dobu, kdy jsme pracovali s hardwarem, to bylo hodně dávno, a museli jsme nahrávat stopu za stopu, skladbu za skladbou a často jsme při přepojování mašin ztráceli už hotové projekty.

 

guigoo4

Jak vypadají Tvé live mixy? Kdo jsou momentálně tvoji oblíbení producenti a labely?

 

Nejraději hraju mix stylů a pohybuju se mezi Hardtekem, Frenchcorem a Raggatekem. Ale nejvíc mě baví práce s kapelou, jsou tam dle mého nejlepší Hartekový producenti a ti mě v podstatě i nejvíc inspirují v práci.

 

Spousta lidí se v této napjaté a zrychlené době snaží dodržovat nějaká pravidla. Máš nějaké motto, které tě provází životem?

 

Já mám jediné pravidlo a to je, užívat si produkování tracků, vydat je a hlavně jimi pak odpálit lidi na parketě.

 

Co Tě jako první napadne, když se řekne Česká Republika? Slyšel jsi někdy o Brně a těšíš se na hraní?

 

První, co mě napadne je; dáme pivo a panáka! :D Líbí se mi ta vaše atmosféra na akcích, víte jak pařit a na to se těším.

 

Oblíbený drink a jídlo?

 

Pivo a kuře :D

 

 

Díky za tvůj čas a těšíme se na tebe v Brně!

 

guigoo5

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*