SOLDIK – 2012 Retrospective

Ohlédnutí se za uplynulým rokem není nikdy nic jednoduchého. Vyšly spousty výborných tracků a alb, dočkali jsme se i “návratu” několika jmen. Na druhou stranu zase ale nemálo labelů přestalo s lisováním vinylů a našli se i producenti, co s Drum & Bassem praštili. Já sám teď sumarizuju rok 2012 z pohledu DJe a vinylisty.


PANZER – BAD ASS BEATZ 5

Zdarec,

tak tady máme jaro a proto je potřeba začít pozitivně. Dnes se tedy podíváme na záležitosti veselejšího rázu, abychom trochu zpestřili jídelníček nabízených lahůdek k poslechu i tanci.


PANZER – BAD ASS BEATZ 4

Zdar všeci, po kratší pauze zde máme první letošní díl Bad Ass Beatz. Doufám, že všichni přežili příchod nového roku ve zdraví, a do toho nového přeju všem hodně kvalitních parties, povedených mixů a výborných nových releasů!


PIER – RETROSPECTIVE – Audio Blueprint

Přelom tisíciletí přinesl zvuk neurofunku a techstepu. Pokud bychom měli vybrat několik zásadních labelů, které se na tomto rozmachu podílely, naše ucho určitě nemůže minout britský label Audio Blueprint, syntézu neuvěřitelně progresivních evergreenů v pouhé šestileté existenci.


Holder – Fresh & Old Meat 2

Po delší odmlce jsem si pro vás nachystal další sety, které mě něčím zaujaly a měly v sobě kouzlo. Tentokrát jsem vybíral sety pouze tvrdšího rázu). Z té hromady setů, co jsem za poslední dobu naposlouchal, jsem vám vybral tyhle.


PANZER – BAD ASS BEATZ 3

Zdar všeci, máme tady září a s ním i nové Bad Ass Beatz. Dnes v menu máme Zardonica, producenta až z Venezuely(!), který se vyznačuje produkcí tvrdšího ražení, dále se podíváme co je nového u Bad Taste Recordings, poslechneme balkánského ukrutníka Cooha a tour po všech koutech světa za dnb zákusky zakončíme s Kantyze ve


PANZER – BAD ASS BEATZ 2

Protože je oficiálně podle kalendáře léto, podíváme se tentokráte na zoubek letním flákotám, hitovkám, peckám a jiným basotřasům. Nakoukneme do stáje Fourward, kteří jsou v poslední době nebývale plodní, ochutnáme co nového nám navařil ve své zvukové laboratoři Optiv a necháme se unášet na sonických vlnách posledního výtvoru C4C.


HOLDER – FRESH & OLD MEAT

V dnešním díle se kouknem na několik dnb setů, které by neměli ujít pozornosti drumandbassovým posluchačům, ale ještě předtím jedna ne drumandbassová aktualitka, kterou nemužu nechat jen tak bez povšímnutí.


PIER – RETROSPECTIVE (neurofunk)

V tomto dílu Week Journalu se poohlídneme do minulosti, konkrétně do doby, kdy začal zcela nově krystalovat zvuk neurofunku, kdy se začala objevovat zásadní jména, která manifestovala tuto novou energii a náboženství na několik dalších let dopředu. Podíváme se do doby, kdy se začaly péct bublaniny nevýdaných kvalit, chutí a hutného těsta.


X.MORPH – CURRENT TOP 5

X.Morphova TOP5 nej tracků poslední doby. Jak sám říká, všechny splňují podmínky nejen v kvalitním zvuku, ale i ve svižném beatu a hutné basové lince. Enjoy