soldik_iko

SOLDIK

Hraje od roku: 2000
Styl: drumandbass
Resident: Bullet Time, Free DNB Mondays, Stepslet
E-mail: roman.soldik@seznam.cz

 

 

 

Bio: CZ

Jihovýchod Moravy je rodným místem jednoho z nejdéle hrajících Drum & Bassových Djů v Česku. Po dokončení základní umělecké školy, kde studoval hru na trumpetu, postupně přicházel k elektronicé hudbě a nakonec až k junglu. Soldikove první zkušenosti s gramofony sahají až do roku 1998, kdy si je poprvé osahal, překvapivě ještě jako MC, v místním klubu. Od roku 2000 projel kluby a open airy takřka po celé republice a hrál po boku jmen, která slýcháte i v jeho setech – Ed Rush, Bad Company UK, Noisia, Audio, BTK, Axiom, State Of Mind, Black Sun Empire a mnoho dalších. Navštívil několikrát i Slovensko a Rakousko. V roce 2005 byl úplně prvním Čechem, který hrál na legendárním rakouském rádiu FM4. Má rád přesné, rychlé a dlouhé mixy a v jeho setech nejčastěji uslyšíte techstep a neurofunk proložený dalšími subžánry. Má za sebou i promotérskou činnost a akce jako Bassinfection, Bullet Time, Drumbus a Stepslet. Vedle toho najdete jeho redaktorskou činnost na webech Drumandbass.cz, Redrum, Rave, Poslouchej.net a Drumup. Kvůli jeho lásce a respektu k vinylu, si začal (díky stále menší nabídce vinylů) řezat vlastní a založil svou vlastní značku Private Cuts. Kromě setů plných novinek, ho můžete slyšet i ve speciálních oldskool techstep setech plných jmen jako Tekken, Falcon, Stakka & Skynet, Kemal, Muffler, Pyro a další.
FACEBOOK

 

Bio: UK

After finishing basic art school, where he studied the Trumpet, Soldik found love for electronic music. His first experience with turntables dates back to the year 1998, when he got in touch with mixing for the very first time surprisingly as an MC at a small club in his hometown. He fully started to play Drum & Bass as late as 2000. While playing in clubs and radio stations all over Czech rep., Slovakia and Austria (Radio FM4) with foreign DJ´s and producers, Soldik was working hard as a promoter and PR manager on his own Events like Shadowland, Bullet Time and another well know czech event called Stepslet along with the Redrum Crew from his second home. Soldik played alongside almost all of his favourite producers whose tunes he drops as DJ in his sets like Ed Rush, Bad Company UK, Noisia, Audio, BTK, Axiom, State Of Mind, Black Sun Empire and many many more. Even that, his another occupation is news capturing. As a journalist he’s working for Czech dnb websites Drumandbass.cz, Redrum, Rave, Poslouchej.net and Drumup. Because of his love and respect for vinyl, he started to cut (due to less and less music coming out on vinyl) his own plates for his sets and so he founded an unofficial label Private Cuts. Besides sets full of brand new neuro-tech, Soldik plays on request special sets full of techstep classics like Tekken, Falcon, Stakka & Skynet, Kemal, Muffler, Pyro etc.
FACEBOOK

 

Hrál po boku / Played alongside:

Apex, Audio, Axiom, B-Complex, Bad Company UK, Black Sun Empire, Blue Motion, Bong Ra, Brooklyn, BTK, Camo & Krooked, Cause 4 Concern, Cern, Commix, Computerartist, Concord Dawn, Counterstrike, Crossfire, Disaszt, Donny, Ed Rush, Fanu, Forbidden Society, Fourward, Hallucinator, Chris Su, Jade, Jahba, Klute, L-Plus, Limewax, Metrik, Mindscape, Morebeat, Nymfo, No Money, Noisia, Nphonix, Paul B, Proktah, Prolix, Rido, Roni Size, Shroombab, SKC, Spectrasoul, State Of Mind, Teddy Killerz, Technicolour, The Upbeats, Tomkin, Ulterior Motive.

..doprovázeli / ..with vocals
..by CharlieOne (Ohm Square), MC Coppa, MC Vaant, MC Tweety Twizta etc

 

TOP 10 2014/03

Rawtekk – Snowflakes (Remix) (Med School)
Optiv & BTK – At All Coasts (Chronic)
Impish feat Vasilisa – Haze (Burelom)
Teddy Killerz – Una Mattina (Program)
Teddy Killerz – Z (Bad Taste)
Optiv & BTK – Zero Tolerance (Dispatch)
Audio feat Rymetyme – Aftermath (Virus)
Gridlok & Prolix – Revenge (Project Trendikll)
Black Sun Empire & Noisia – Lead Us (Audio Remix) (Blackout)
Agressor Bunx – Fade To Black (Citrus)

 

 

 

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

2 Trackbacks

  1. […] SOLDIK a PANZER […]

  2. [...] Faktem je, že čerstvý nováček v Redrum crew není na drumadnbass scéně vůbec žádným nováčkem. Nejedná se totiž o nikoho jiného, než o pilného a neunávného redaktora původem z drumandbass.cz, otce pravidelných soutěží Youngblood, dje disponujícím vyladěnou mixovací technikou a v neposlední řadě našeho kamaráda, kterým není nikdo jiný než Soldik! [...]