sph

Splash Heads jsou tam, kde byla Gydra před dvěma lety

Aneb kde se rodí popularita drumandbassového producenta. Facebook evnet Undercoveru ZDE

 

 

 

 

V rámci jednoho týdne Brno navštíví 2 producentské projekty, které mají mnoho společného. Bes & Menfort aka Gydra a Treo & Crimsonix aka Splash Heads. Oba jsou z východu a oba se věnují produkci neurofunku s mocným zvukem. A určitě byste neměli zmeškat vystoupení ani jednoho.

Člověk, který není nadšený pro drumandbass, by mezi nimi po krátkém internetovém hledání neviděl velký rozdíl. Obě uskupení mají poměrně malý počet fanoušků na Facebooku, obě mají všude takovéto logo dva křížky a zuby, obě dělají hlasitou muziku. A přesto Gydra v lineupu budí daleko extatičtější reakce v řadách drumandbassových fans.

Ten důvod je jeden a je naprosto jednoduchý: Gydra vydala daleko víc tracků, které mají prostě něco extra do sebe. Protože jeden skvělý track velké jméno nedělá. Teprve schopnost konzistentně podávat excelentní výkon drumadnbassovému producentovi přinese pozornost veřejnosti a náklonnost promotérů.

Podívejme se tedy na Gydru před cca dvěma lety. Už tehdy dělali borci naprosto našlapané tracky, třeba Game Over:

Nebo Secret Society:

Už tehdy ale bylo znát, že od borců v budoucnu uslyšíme hodně silnou tvorbu. A přesně v této fázi jsou Splash Heads. Jejich tracky skutečně mají něco nepopsatelného do sebe, stačí si poslechnou třeba Opus Dei:

Nebo Useless:

K získání popularity jim tedy zbývá to, co Gydra podstupovala uplynulé 2 roky: pravidelné vydávání excelentních tracků. Je vedlejší, jestli na Blackoutu, Eatbrainu, nebo někde jinde (protože u obou neurofunkových megalabelů už Splash Heads zářez mají). Ale hlavně to musí být dobré tracky. A to ani nemluvím o tom, že jak Treo, tak Crimsonix se mohou pochlubit skvělými solo releasy:

Excelenci jsou hoši schopní demonstrovat už dnes. A my si set jednoho z nich můžeme poslechnout v sobotu ve Wattu.

sp 1

Undercover w/ Splash Heads

Main Stage:
SPLASH HEADS (RS)
Dephzac (Dephrecords, Trident)
X.Morph, Zaion, Neosound (Redrum)
Drumedicine

Kdy / When: 10.3.2018
Kde / Where: Brno, Watt
Facebook Event
Vstup / Entry: 120/150 CZK
Start: 22:00
Konec / End : 05:30

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

One Comment